Orbico Hungary

Shell kenőanyagok Cimcool

Hírek | Promóciók

Történelmi győzelmet aratott a Rally Hungary-n a Shell Helix Ultra párosa

Turán Frigyes és Bagaméri László egy új típusú Skoda Fabia R5-tel megnyerte a Nyíregyházán és környékén zajló I. Rally Hungary Európa-bajnoki futamot, ugyanis az utolsó körben megelőzte a versenyt szinte végig uraló orosz Lukyanuk-ot.

Frici és Laci vasárnapi sikere 16 év után az első magyar Európa-bajnoki futamgyőzelem ifjabb Tóth János és Tóth Imre 2003-as Budapest-ralin aratott győzelme óta, amelyet egy Peugeot 206WRC-vel értek el. További érdekesség, hogy a Turán Motorsport párosa csupán a második versenyét teljesítette a Shell Helix Ultra kenőolajjal töltött Škoda Fabia R5 típusú autóval.

Az ERC futam mellett a magyar értékelést is Turán Frigyes nyerte, mégpedig akkora különbséggel, melyre utoljára 23 éve, 1996-ban volt példa.

Turán Friciék okosan felépített, precíz és gyors versenyzéssel arattak kettős győzelmet a Nyíregyháza központtal megrendezett viadalon.